מולטימדיה למכשירים ניידים - A-VPS & MPH
החידושים האחרונים שהוצגו לראשונה בתחילת שנת 2007 מיועדים בעיקר למדינות שאימצו ( ולבודדות שיאמצו כנראה בעתיד) את התקן האמריקאי ATSC -Advanced Television Systems Committee) . שתי הטכנולוגיות פותחו על ייד חברות מדרום קוריאה בשיתוף פעולה עם חברות אמריקאיות ואחרות . Samsung Electronics הציגה ( ביחד עם חברת Rohde & Schwarz גרמניה) את שיטת A-VSB - Advanced VSB ואילו LG Electronics,ביחד עם טחיבת הפיתוח הצפון אמריקאית שלה Zenith Electronics וחברת Harris Corporation הציגו את שיטת MPH - Mobile Pedestrian Handheld .

שתי שיטות אלה מאמצות למעשה את הליבה של שיטת ATSC ויתרונות שיתהן נובעים מהעובדה שהם מאפשרים לחברות שידור שפעולות בתקן ATSC לספק תכנים לאמצעי צפיה ניידם מבלי להכנס מחדש לתחרות על ספקטרום או שותפויות יקרות עם חברות תקשורת סלולארית .למעשה מדובר בטכנולוגיות שמחזקות את אותה שידור בשיטת ATSC מה שהופך את האותות לחזקים דיים ויציבים מספיק על מנת שניתן לשלוט אותם ברצץ גם בכלי רכב הנעים במהירות גבוהה.
שיטת A-VSB מביאה איתה זרמי נתונים (streams) מרובים "טעוני טורבו" ושימוש ברשת SFN - single frequency network מה שמאפשר לקבל אות שידור חזק ויציב וקליטה בכל מקום , כולל מבנים סגורים .

LG, מצידה טוענת, ששיטת MPH - שיש לה גם תאימות אחרונה לשיטת A-VSB - מאפשרת לגופי שידור דיגיטליים להציע את השידורים לכל מקום -מחדר המגורים ועד למכשיירם סלולאריים וניידם אחרים באמצעות אותה אנטנה והדבר כולל גם שידורים בחדות גבוהה וחדות רגילה.


שתי השיטות, שנמצאות עדייחן בשלבי פיתוח מתקדמים כבר משכו את שתומתה לב של גופי שידור גדולים בארה"ב כמו החברות Sinclair ו ION Media שכבר משדרות בתקן ATSC ומעוניינות להכנס מהר ככל האפשר לתחום השידורים לאמצעי צפיה ניידים. אבל , יש לומר בהסתייגות, מכיוון שרק חמש מדינות בכל העולם אימצו את התקןו האמריקאי ATSC כתקן לשידורי טלווזייה דיגיטליים קרקעייםנראה כבר כיום, ששתי השיטות החדשות יהפכו, גם אם יאומצו,ף לשיטות "נישה" בתחומן.

ביבשת אסיה רק דרום קוריאה אימצה רשמית את התקן האמריקאי ATSC וגופי השידור המובילים במדינה ( דוגמתKBS ו MBC ) כבר משתמשים מזה כמה שנים גם בשיטת השידור המקורית המקומית T-DMB לאספקת תכנים לאמצעי צפיה ניידים .
ביתר מדינות אסיה מאומץ בהדרגה התקן האירופי DVB-T פרט ליפן , שם גם משתמשים בתקן מקומי מקורי בשם ISDB.
 
גודל טקסט הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל
site search by freefind
מבוא
מבוא לשידורים
דיגיטליים

מילון מונחים בנושא שידורים דיגיטליים

עדכוני האתר Newsletter
טלוויזיה דיגיטלית : בעולם / בישראל - עידן - ערוצים ישראליים דיגיטליים נגישים - בעיות קליטה של השידורים הדיגיטליים של עידן
DTT/DVB-T Digital TV in Israel


שידורי מולטימדיה
DVB-H , MediaFLO קרקעיים ניידים
DMB , DVB-H , MPH ,
MediaFLO
A-VSB

חדשות ציוד / קישורים
רדיו
טלוויזיה
DVB-H, DMB
יצרנים ומפתחים

תקינה ורגולאציה תערוכות אירגונים
קשר ומערכת
אודות האתר
יצירת קשר
about this site
contact us
עדכוני האתר Newsletter
תנאי השימוש באתר