מולטימדיה למכשירים ניידים - מבוא
מבוא

הקרב על שוק המולטימדיה נמצא בעיצומו : שני גושים מתחרים על ליבן וכיסיהן של חברות התוכן , הסלולר וכל מי שמוכן להתנסות ובתקווה שגם יאמץ את התקן המוצע.
שני גושים עיקריים מתחרים ביניהם בשוק העולמי : NOKIA מובילה את התחרות האירופית עם תקן DVB-H ודרום קוריאה "תוקפת" מצד מזרח עם תקן T-DMB. מנגד ניצבאות חברות נוספות המציעות תקנים נוספים שחלקם כבר נמצא בתהליכי אימוץ וישום במספר מדינות ברחבי העולם ( למשל : תקן MEDIAFLO בארצות הברית ותקן ISDB-T היפני-ברזילאי שאומץ בחלק ממדינות דרום- אמריקה במסגרת השידורים הדיגיטליים הקרקעיים )

שני התקנים, שונים ככל שיהיו, מספקים אותה "סחורה" קרי, רדיו+טלוויזיה+ נתונים המשודרים למכשירים ניידים שונים. לפי שעה, מרבית המאמצים מופנים לשיווק מכשירי טלפון סלולריים משולבים ולא נגני מולטימדיה.
.
תקן DMB נכנס לשימוש מלא בדרום קוריאה כתקן רשמי ועד חודש מרץ 2009 נמכרו 20 מליון מכשירים כאלה ונקבע כתקן הרשמי לשידורי רדיו דיגיטליים קרקעיים בצרפת ( בשונה מכל מדינות היבשת שאימצו את שיטת DAB ) . תקן DVB-H אומץ לפי שעה רק במספר מצומצם של מדינות ובקיץ 2009 היה בשמוש מסחרי סדיר רק במספר מצומצם של מדינות כמו פינלנד ואיטליה וכן במספר מדינות ביבשת אפריקה . .

תקנים נוספים לשידורי טלוויזיה ניידם - MOBILE TV :
ביפן משדרים מולטימדיה למכשירים סלולאריים בשיטה מקורית בשם 1SEG שהוא גירסה של ISDB , MediaFLO שפותחה על ידי QUALCOMM האמריקאית,
Samsung Electronics הדרום קוריאנית מציעה את שיטת A-VSB - Advanced VSB
LG Electronics הדרום קוריאנית, יחד עם חטיבת המחקר והפיתוח האמריקאית שלה Zenith Electronics וחברת Harris Corporation מציעות את שיטת MPH - Mobile Pedestrian Handheld.
SAFRT - מנהלת הרדיו, הקולנוע והטלוויזיה של סין על אימצה את התקן סיני העצמאי CMMB .

הטלפונים הסלולאריים החכמים טרפו (למזלנו ?) את הקלפים עם הצגתם בתחילת העשור השני של המאה הנוכחית ובכך למעשה נסתם הגולל על מרבית התקנים המפורטים בעמוד זה. אנו מביאים את התוכן הנ"ל לצרכי תיעוד הפתוח ההיסטורי.
 
גודל טקסט הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל
site search by freefind


מבוא
מבוא לשידורים
דיגיטליים

מילון מונחים בנושא שידורים דיגיטליים

עדכוני האתר Newsletter
טלוויזיה דיגיטלית : בעולם / בישראל - עידן - ערוצים ישראליים דיגיטליים נגישים - בעיות קליטה של השידורים הדיגיטליים של עידן
DTT/DVB-T Digital TV in Israel


שידורי מולטימדיה
DVB-H , MediaFLO קרקעיים ניידים
DMB , DVB-H , MPH ,
MediaFLO
A-VSB

חדשות ציוד / קישורים
רדיו
טלוויזיה
DVB-H, DMB
יצרנים ומפתחים

תקינה ורגולאציה תערוכות אירגונים
קשר ומערכת
אודות האתר
יצירת קשר
about this site
contact us
עדכוני האתר Newsletter
תנאי השימוש באתר