תקני רדיו דיגיטלי : WiMaxקיצור של World Interoperability for Microwave Access, שהוא גם שמו של ארגון World Interoperability for Microwave Access , Inc.,שהוקם בשנת 2001 ואשר מקדם את הישום בפועל תקן IEEE 802.16 לפס רחב אלחוטי ומספק אישורים למכשירים התואמים את דרישותיו WiMAX נועד להרחיב את הכיסוי של רשתות Wi-Fi האזוריות על פני שטחים נרחבים יותר גדולים יותר , כמו גם לספק את הקישוריות של המייל האחרון לספק אינטרנט ( IPS) או למוביל אחר במרחק רב . בנוסף , Mobile WiMAX מציע חלופה מתחרה לשירותי קול ונתונים במהירות גבוהה המסופקים על ידי חברות הסלולר.

תחום התדרים בשימוש
מפרט 802.16 מתייחס למקטעים נרחבים של ספקטרום ה RF . למרות זאת , המפרט אינו בהכרח מה שמותר התמש בו בכל מקום , כמובן . לא קיים רישוי גלובלי אחיד לגבי WiMAX. בארצות הברית , המקטע הגדול ביותר הוא סביב 2.5 גיגהרץ הווא כבר הוקצה לחברת Sprint Nextel , יחד עם חברת Clearwire שאמורה לספק שירות דומה בעיקר באיזורים כפריים. במקומות אחרים בעולם , התחום הנפוץ ביותר במיועד לשימושי WiMAX הוא 3.5 גיגהרץ, 2.3/2.5 גיגהרץ או 5 גיגהרץ, כש 2.3/2.5 גיגהרץ הוא התחום החשוב ביותר באסיה . בנוסף לזאת , מספר חברות הודיעו שבכוונתן לנצל את תקן WiMAX standard בתחום 1.7/2.1 שה FCC החליט לשחרר לשימוש לאחרונה לשימושי "AWS - שירותים אלחוטיים מתקדמים" .

לפרטים טכניים מלאים אודות התקןבקרו באתר הארגון כמצוין מטה.

רדיו WiMAX הוא בהחלט חלופה אפשרית לרדיו "נורמלי" , אנלוגי ודיגיטלי כאחד המסופק באמצעים ה"רגילים" , כלומר גלי האתר. למעשה מדובר ברדיו אינטרנט אלחוטי שקליטתו תלויה אך ורק בתנאי אחד : שאזור בו אתם נמצאים ישנו כיסוי של הרשת.
ברדיו WiMAX תוכעלו ליהנות ממספר בלתי מוגבל של תחנות רדיו בכל שפה, וסוג של תוכן .
רק שתצטרכו להאתפק בסבלנותעד שכל זה יפעל כמו שצריך וגם יגיע אלינו ויקבל את אישור הרגולטורים המתאימים.
בינתיים נותר רק לחלום ולהמתין.

השימוש בטכנולוגיה זו הולך ומתמעט בשנים האחרונות בשל התפתחות טכנולוגית שהגיעה בהמשך המוכרת בשם LTE בתחום הטלפוניה הסלולארית. עם זאת, עדיין קיים שימוש ב WIMAX במקומות שונים ברחבי העולם כמוב אפריקה ובארה"ב אבל התחזיות מצביעות על סוף השימוש בטכנולוגיה זו בשנים הקרובות.

אתר ארגון WiMax
 
גודל טקסט הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל
site search by freefind

מבוא
מבוא לשידורים
דיגיטליים

מילון מונחים בנושא שידורים דיגיטליים

עדכוני האתר Newsletter
טלוויזיה דיגיטלית : בעולם / בישראל - עידן - ערוצים ישראליים דיגיטליים נגישים - בעיות קליטה של השידורים הדיגיטליים של עידן
DTT/DVB-T Digital TV in Israel


שידורי מולטימדיה
DVB-H , MediaFLO קרקעיים ניידים
DMB , DVB-H , MPH ,
MediaFLO
A-VSB

חדשות ציוד / קישורים
רדיו
טלוויזיה
DVB-H, DMB
יצרנים ומפתחים

תקינה ורגולאציה תערוכות אירגונים
קשר ומערכת
אודות האתר
יצירת קשר
about this site
contact us
עדכוני האתר Newsletter
תנאי השימוש באתר