תקנים לשידורי טלוויזיה דיגיטליים - ATSC
Advanced Television Systems Committee


תקן אמריקאי לשידורי טלוויזיה דיגיטליים שפותח על ידי ועדה הנקראת באותו שם - Advanced Television Systems Committee והחליף את התקן האמריקאי לשידורי טלוויזיה אנלוגיים המוכר בשם NTSC שהותקן בתחילת שנות החמישים של המאה שעברה ויצא לחלוטין משימוש בארצות הברית בחודש פברואר 2009 שעה שכובו כל המשדרים האנלוגיים הקרקעיים. התקן יאומץ גם בקנדה, דרום קוריאה ובמדינות שונות במרכז אמריקה ובדרומה .

התקנים בהפרדה גבוהה כפי שהותוו על ידי ה ATSC כוללים תמונה במסך רחב ביחסי מסך 16:9 ועד 1920×1080 פיקסלים, יותר מפי שש ההפרדה שהיתה נהוגה בשידורים האנלוגיים בתקן הקודם. עם זאת, קיימת תמיכה בגדלים שונים של תמונה ( מסך) כך שניתן למעשה לשדר עד ששה "תת-ערוצים" באמצעות תדר בודד ברוחב פס של 6 מגהרץ .

ATSC גם כולל איכות פס קול המכונה "תיאטרון" הודות לפורמט האודיו Dolby Digital AC-3 המסוגל לספק צליל היקפי של 5.1 ערוצים. בנוסף לשידור הטלויזיה מאפשר התקן לספק במקביל גם שירותי שידור נתונים ( datacasting) .

חלקים רבים של תקן ATSC מוגנים בפטנטים, כולל מרכיבים של קידוד הוידאו ב MPEG , קידוד האודיו ב AC-3 והאיפנון ב 8VSB . עלות הרישוי הגבוהה ליצור מקלטים הנושאים את הפטנטים האלה גררה בזמנו תלונות רבות.

בחודש אוקטובר 2016 אושר תקן אמריקאי חדש ATSC 3.0 - פרטים מלאים באתר האירגון
 
גודל טקסט הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל
site search by freefind
מבוא
מבוא לשידורים
דיגיטליים

מילון מונחים בנושא שידורים דיגיטליים

עדכוני האתר Newsletter
טלוויזיה דיגיטלית : בעולם / בישראל - עידן - ערוצים ישראליים דיגיטליים נגישים - בעיות קליטה של השידורים הדיגיטליים של עידן
DTT/DVB-T Digital TV in Israel


שידורי מולטימדיה
DVB-H , MediaFLO קרקעיים ניידים
DMB , DVB-H , MPH ,
MediaFLO
A-VSB

חדשות ציוד / קישורים
רדיו
טלוויזיה
DVB-H, DMB
יצרנים ומפתחים

תקינה ורגולאציה תערוכות אירגונים
קשר ומערכת
אודות האתר
יצירת קשר
about this site
contact us
עדכוני האתר Newsletter
תנאי השימוש באתר