שידורים דיגיטליים קרקעיים - רדיו דיגיטלי , טלוויזיה דיגיטלית digital television digital radio DAB dvbT dvb-t dmb
טלוויזיה דיגיטלית בישראל
גודל טקסט הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל
מידע על השידורים עצמם ראו כאן

שאלות ותשובות בנושא קליטת השידורים הדיגיטליים - חבילת הערוצים הדיגיטלית
עידן פלוס - ערוצים ישראליים דיגיטליים נגישים


לרשימת המשדרים הנוכחיים

אתר זה אינו קשור לרשות השניה לטלוויזיה ולרדיו. תלונות בקשר לאיכות הטכנית ובעיות קליטה ממושכות או שיבושים קבועים יש להפנות לרשות השניה בירושלים

שירות הסיוע הופסק זמנית. תוכלו להיעזר בשאלות והתשובות שנאספו עד כה.
724
4.11.2012
קנינו ממיר אקאי ולאחר שניסינו לקלוט באנטנה שבערכה היה כתוב אין קליטה. אנחנו גרים בבני ברק בפרדס כץ בקומת קרקע. מה מומלץ לעשות?


איזור עם קליטה באמצעות אנטנה על הגג


723
4.11.2012
אני מתגורר ברמת השרון. ברשותי ממיר אינובה וזאת לאחר שהחלפתי מספר ממירים. הקליטה אינה חלקה ואינה רציפה למרות עצה מטכנאי בכיר בעידן להציב אנטנה לכוון ירושלים. לאחר פניות ונסיונות רבים אני מתרשם שמקור התקלה הוא במשדר ,יש לציין שבעידן האנלוגי קלטתי מעולה. ניסיתי לברר עם עידן אם מישהו קולט אותם היטב ברמת השרון אך לא הצלחתי לגרום להם לקשר אותי עם אחד כזה. אשמח אם תפרסמו שאלותי ואם יש סיכוי שאי פעם ייקלט השידור בצורה חלקה ורציפה.


לאחרונה נוסף משדר באיזורך בצע סריקה חוזרת התדר הצפוני אמור להופיע


722
4.11.2012
האם יש קליטה באיזור צפון מזרח רעננה. איזה ממיר ואנטנה מומלצים באיזור זה. בהתחשב שגרים בקומה ראשונה והטלויזה לא נמצאת ליד החלון.


יש קליטה ממיר ראה המלצות קודמות אנטנה אם לא בחלון אז גג הבית יותר טוב אין סיכוי לקליטה פנימית


721
4.11.2012
התחלתי להשתמש לא מזמן בממיר AKAI. מתגורר ביקנעם במקום די גבוה ופתוח. הוספתי אנטנה חיצונית קטנה עם מגבר. קליטת השידורים מצוינת אבל דווקא בערוצי הרדיו יש זיופים מאוד ברורים. כמו תקליט שלא מסתובב במהירות הדרושה... מה הבעיה ואיך פותרים? זה אמור להיות שידור דיגיטלי, לא?


כן לעיתים חלק מהתחנות נשמעות בעיוותים קשים הכתובת היא עידן+ או התחנה עצמה והם ידאגו להסדיר את העניין


720
4.11.2012
גר בעיר יבנה,עם ממיר germaine gm-127a להלן נתוני הקליטה בעזרת האנטנה המסופקת: עוצמת האות: 47%. איכות האות:49% האנטנה ממוקמת מחוץ לבית, קומה 2 . מדי פעם תקיעות. איזו הצעה לאנטנה אחרת אתם מציעים או פיתרון אידיאלי אחר?


נסה ממיר מסוג אחר


719
4.11.2012
אני רוצה לקנות ממיר דיגיטלי ומהחיפושים בימים האחרונים כבר התחלתי להתבלבל... קודם כל רציתי לדעת האם יש קליטה טובה ברח' הלל (שכונת הדר) בחיפה? דבר שני, התקציב שלי הוא בין 150 ל-250 שקלים. על איזה ממיר אתם ממליצים לי? כמובן שאני מעדיפה לא לקנות בנוסף גם אנטנה חיצונית, כי אז זה תוספת של עוד 70 שקלים.. חשוב לי שתהיה איכות טובה ותו לא. תודה רבה!


ממיר יונדאי יספק קליטה טובה ועלותו בטווח המחירים רצוי למקם את הטלויזיה והממיר קרוב לחלון אם יש תריס מתכת או רשת יתושים מתכתית תזדקקי לאנטנה חיצונית


718
4.11.2012
אני מתגורר בהוד השרון מערב ברשותי ממיר דיגטלי KONKA - KHDT990 את ערוצי הטלויזיה אני רואה בצורה טובה עם אנטנה רגילה שסופקה עם המכשיר לעומת זאת את ערוצי הרדיו איני שומע כלל הממיר מזהה את התחנות כמו : קול ברמה , לב המדינה ועוד ועוד אך בכולם מופיע הכיתוב אין שירות שאלתי האם ערוצי הרדיו זמינים ? או שמא עלי לרכוש אנטנה מיוחדת ?


הממיר תקין שרות הרדיו יכנס בהדרגה


717
4.11.2012
אני מתגורר ברחוב המתמיד ברמת גן, במעלה הרחוב והדירה פונה לכיוון צפון (מול מגדלי התאומים). באיזו אנטנה מומלץ להשתמש כדי לקלוט את שידורי הטלויזיה באופן מירבי? האם האנטנה הקטנה המצורפת לממיר מספיקה, או שיש צורך באנטנה נוספת?


בגלל הכיוון הצפוני תתקשה לקלוט בתוך הבית באמצעות אנטנה פנימית אנטנה על הגג פתרון מעולה אנטנה מחוץ לחלון וסריקה מחדש של הערוצים יתנו שיפור


716
4.11.2012
ברצוני לדעת האם קיימת קליטת עידן+ טובה באלעד. ברצוני לקנות ממיר. שאלה נוספת: אין ברשותי טלויזיה, אלא מחשב עם ערכת AVER TV לקליטת שידורים מחיבור אנטנה בבית. האם אפשר לחבר אליו ממיר טלויזיה רגיל או שאני חייב לקנות ממיר מיוחד לחיבור למחשב? תודה מראש, איתי.


יש קליטה עם אנטנה על החלון צריך ממיר USB מיוחד ממיר רגיל לא מתאים למחשב


715
4.11.2012
אני גר ברמת גן (לכיון אלוף שדה). קניתי ממיר INNOVA 7200HD, בקומה ראשונה. בשימוש באנטנה הקטנה (שסופקה עם הממיר) במרפסת הפונה לכיוון מזרח (90 מעלות) הקליטה נעה סביב 80% ועוצמה 50%, כך שיש המון בעיות קליטה. בחיבור לאנטנה הישנה שעל גג הבניין משיג קליטה 98% אבל עוצמה נמוכה מאד. האם יש צורך לקנות מגבר? היכן לחבר אותו? יש דגם מומלץ? מה המחירים? תודה רבה מראש, יניב


אל תתיאש תנסה ממיר מחברה שונה


714
4.11.2012
אבקשכם לעוץ לי איזה ממיר דיגיטלי מתאים למחשב ביתי. אני עובד הרבה שעות עם המחשב. ואני רוצה שתופיע בו גם הטלוויזיה. אני רוצה ממיר שייתן תמונה איכותית של שידורי הטלוויזיה. מספיקים לי חמשת הערוצים הקיימים. ניסיתי את הממירים הקטנים הנקראים כרטיסי TV חיצוניים. שמתחברים בעזרת כניסת USB. הם מפיקים תמונה לא איכותית ומטושטשת ובכרטיס אחד, ניסיתי כמה, הקול אינו תואם לתנועת השפתיים. וזה מעצבן. כיוון שהקטנים אינם מוצלחים. חשבתי לנסות את הגדולים. האם אפשרי בכלל לחבר ממיר גדול למחשב. האם התמונה תהיה איכותית ואיזה ממיר מומלץ. מקווה שניסיונכם, יכול לספק לי מידע זמין. תודה. עמית


אין לנו המלצות לממיר מסוג שבקשת


714
4.11.2012
אנחנו מתגוררים בירושלים בשכונת בית הכרם בדירה חצי קומה מתחת לפני הקרקע. ברשותנו ממיר דיגטלי מסוג innova 7002-hd ובעזרת אנטנטה חיצונית מסוג lexus bt-220 קלטנו באופן סביר. לאחר שהחלפנו מטלוויזיה ישנה לחדשה (מסוג haier ) חלו שיבושים קשים בקליטה שלנו ולמעשה הדרך היחידה שבה הקליטה סבירה לסירוגין היא כאשר הכבל אנטנה אינו מחובר לאנטנה החיצונית. האם יש דרך לשפר את הקליטה? בתודה רבה העזרה ובברכה על היוזמה.


אין השפעה של סוג הטלויזיה על איכות הקליטה כבל האנטנה החיצונית צ"ל מחובר לממיר תבדוק שהספק כח מחובר לאנטנה


713
4.11.2012
א)אני גר בגבעת שמואל ולצערי אני עדיין לא מצליח לקלוט את שידורי הרדיו בעידן פלוס. התחנות אמנם קיימות על המסך, אך אני לא מצליח לשמוע דבר. האם התקלה אצלי או שטרם החלו שידורי הרדיו באזור גבעת שמואל?
ב) מהי הסיבה להפרעות החוזרות ונשנות בשידורי הטלוויזיה החל משעה תשע בערב עד למצב של חוסר אות מוחלט ? האם מדובר בגורם שמחבל במודע בשידורים, בעיית מזג אוויר או העובדה שאין מספיק משדרים בגבעת שמואל (מדובר בתופעה שחוזרת ונשנית בכל אזור בקעת אונו כמעט מדי ערב ואין מדובר בתקלה בממיר שלי, במשך שעות היום איכות הקליטה מצוינת).


תחנות הרדיו יופיעו בהמשך מידי פעם בצע סריקה ההפרעה של חוסר קליטה בגלל תנאי מזג אוויר


712
2.11.2012
הגיע אלי עכשיו הממיר שרכשתי - osaka os 300. לצערי, אני מבין שהוא לא ממש ממיר טוב. אני עושה סריקה של הערוצים ולא עולה שום ערוץ. ניסיתי להזיז את האנטנה שהגיעה עם המכשיר (שאני לא ממש יודע אם היא טובה) ואין כלום. יכול להיות שהממיר לא טוב מלכתחילה ? האם כדאי לנסות להחזיר אותו או לקנות אנטנה יותר טובה ? תודה על העזרה.


לא מכירים את הממיר הספיציפי. באזורך אמורה להיות קליטה טובה אבל . נסה לבדוק מה המצב אצל שכנים ואם אפשר -לחבר לאנטנה מרכזית אם קיימת. בכל מקרה אנטנה חיצונית ( על הגג הכי טוב) ובעלות נמוכה תשפר את הקליטה


711
2.11.2012
אני מפניה 710 (רח' לוטוס חיפה). האם אני חייבת לקנות ממיר? אין שום טלויזיה שכוללת בתוכה את האופציה ?


אם הכוונה לטיונר של DVB-T2 למיטב ידיעתנו אין כעת מקלטים כאלה בארץ כי אין להם שימוש.
בכל מקרה , לפי מה שהצלחנו לבדוק באינטרנט, המקלט שלך לא מכיל כל טיונר לשידורים דיגטליים קרקעיים ולכן יש על מנת לקלוט את שידורי עידן+ כבר כעת, יד צורך בממיר חיצוני מהסוג הנמכר בישראל.


710
11.10.2012
אני שוקלת לעזוב את חברת הכבלים. יש לי טלויזית LCD מסוג LG 32LC53 HD READY גרה ברחוב לוטוס בחיפה. השאלה היא, האם אני צריכה ממיר? איזה ממיר כדאי לקנות כדי שאוכל לקלוט בעתיד HD? האם עם טלויזיה זו אוכל לצפות ב-HD? ועל איזו אנטנה תמליצו? ואם אין לי ממיר פנימי - האם עדיף שאקנה טלויזיה חדשה שיש בה ממיר פנימי (גם ככה אני רוצה לקנות בעתיד)? תודה רבה!!


בחיפה בדרך כלל הקליטה טובה באמצעות האנטנה הפנימית אני ממליץ לרכוש ממיר עם חיבור hdmi וכבל מתאים . בעוד שנתיים הטכנולוגיה תתחדש והטלוויזיה לא תוכל לקלוט לכן עדיף ממיר חיצוני אלא אם ממילא את קונה עכשיו ללא קשר למעבר טכנולוגיה אז תקני עם ממיר פנימי


709
6.10.2012
גר ביבנה, בעל ממיר germaine gm-127a עם האנטנה המסופקת: אות: 40%. איכות אות:40% על איזו אנטנה אתם ממליצים, ואם אפשר שתיהיה (זולה) תודה רבה על העזרה!


אנטנות חיצוניות מטובות לא עולות יותר מ 200 שקלים. חפש בגוגל - יש כמה יבואנים של ציוד טוב.


708
6.10.2012
קנינו ממיר אקאי ולאחר שניסינו לקלוט באנטנה שבערכה היה כתוב אין קליטה. אנחנו גרים בבני ברק בפרדס כץ בקומת קרקע. מה מומלץ לעשות?


לדעתנו כדאי פשוט להתקין אנטנה חיצונית


708
6.10.2012
רכשתי XTREAMER PRODIGY הכולל אפשרות לקליטת ערוצי טלויזיה של IDAN PLUS משום מה אני לא מצליח לקלוט כלום לאן אני צריך לפנות תודה גבי


פנה ליבואן לבירור הבעיה. לפני כן כדאי שתלמד את הנושא - כדאי לחפש בגוגל ( חפש "XTREAMER PRODIGY עידן סטרימר") על המוצר לבירור העניין.


708
6.10.2012
אני מתגורר ברחוב המתמיד ברמת גן, במעלה הרחוב והדירה פונה לכיוון צפון (מול מגדלי התאומים). באיזו אנטנה מומלץ להשתמש כדי לקלוט את שידורי הטלויזיה באופן מירבי? האם האנטנה הקטנה המצורפת לממיר מספיקה, או שיש צורך באנטנה נוספת?


לדעתנו כדאי פשוט להתקין אנטנה חיצונית.


707
6.10.2012
בעיר יבנה,עם ממיר germaine gm-127a להלן נתוני הקליטה בעזרת האנטנה המסופקת: עוצמת האות: 47%. איכות האות:49% האנטנה ממוקמת מחוץ לבית, קומה 2 . מדי פעם תקיעות. איזו הצעה לאנטנה אחרת אתם מציעים או פיתרון אידיאלי אחר?


במצב כזה הכי אידאלי -התקנה שלא נטהנ חיצונית ברר בדפי זהב חנויות שעוסקות במכירת אנטנות חיצוניות ותוכל להתקין גם לבד בדרך כלל.


706
6.10.2012
התחלתי להשתמש לא מזמן בממיר AKAI. מתגורר ביקנעם במקום די גבוה ופתוח. הוספתי אנטנה חיצונית קטנה עם מגבר. קליטת השידורים מצוינת אבל דווקא בערוצי הרדיו יש זיופים מאוד ברורים. כמו תקליט שלא מסתובב במהירות הדרושה... מה הבעיה ואיך פותרים? זה אמור להיות שידור דיגיטלי, לא?


אכן מדובר בשידור דיגיטלי ובתור שכזה,אם יש הפרעות אוש יבושים אין רעשים מוזרים אלא הפסקות בכלל ( שידור דיגיטלי -או שיש אוש אין...). ייתכן שמדובר בממיר ואנו ממליצים לפנות ליבואן לבירור. באופן כללי, אם שידורי הטלוויזיה נקלטים כשורה גם הרדיו אמור להשמע בסדר גמור.


705
6.10.2012
היי, אנחנו מתגוררים בבת ים, באיזור הים. יש לנו ממיר מהסוג הזה אנחנו מבצעים סריקה לאיתור ערוצים אך אין כל איתור של ערוצים. אציין, כי החיבורים לדעתי בסדר וכן, ניסיתי לבצע חיבור לאנטנה אשר נמצאת על גג הבניין. אודה לעזרתכם / עצתכם בעניין.


כדאי שתחפש חבר או שכן שקולט את שידורי עידן פלוס , תחבר אצלו את הממיר ותנסה שוב לבצע סריקה. אם הצלחת -הבעיה היא בקליטה ורצוי להתקין אנטנה ( אגב, האם וידאת שהאנטנה של הבנין אכן פעילה?). אם עדיין אין קליטה אצל השכן.חבר -המסקנה ברוה: הממיר בעייתי וכדאי להחליפו.


704
3.9.2012
שלום רב, מכיוון שנודע לי שכנראה ניתן יהיה לקלוט בישראל שידורי רדיו דיגיטלי רכשתי בגרמניה מקלט רדיו + Sangean DDR-31 וברצוני לדעת האם ניתן יהיה לקלוט בעזרתו שידורים דיגיטליים בישראל. בתודה מראש אליעזר


מקלט הרדיו מדגם זה אמור להתאים לשידורי DAB+ / FM-RDS ותקן +DAB אכן אומץ בישראל. ה
יש רק בעיה אחת והיא, שאין כלל שידורי רדיו דיגיטאליים בארץ ולפי שעה גם לא ידוע מתי יתחילו (במיוחד לאור הכשלון המביש של שני מכרזים להפעלת השידורים). לפחות תוכל להאזין לשידורי FM...


703
18.8.2012
אני מתגורר ברחוב השושנים בהרצליה בקומה שנייה. קיבלתי מההורים שלי ממיר INNOVA 7002 HD שהיה בבעלותם יחד עם אנטנה אקטיבית של LEXUS שעבדו בסדר גמור בישוב תמרת שבעמק יזרעאל. שהעברתי את הממיר אלי להרצליה חיברתי אותו לטלויזיה ונכתב על המסך שאין קליטת ערוצים. כל ניסיון לבצע סריקה מחדש של ערוצים עלה בתוהו. שעשיתי סריקה ידנית על תדר 514 נכתב שיש קליטה 98% אך 0 ערוצים! בנוסף שאני עושה סריקה אוטומטית אני רואה שהממיר עוצר לכמה שניות בתדר 514 ו538 וממשיך אחרי זה כאילו הוא לא מצא כלום. ניסיתי לעדכן גירסה לממיר ולא עזר, ניסיתי לחבר לאנטנה המקורית של הממיר ולא עזר


אין קשר לממיר. קיימים קשיי קליטה בהרצליה. האנטנה המוגברת לא ממש עוזרת ויש צורך באנטנה חיצונית.


702
11.8.2012
ברשותי ממיר דיגיטלי Innova 7002HD , עם אנטנה פנימית. מעת הרכישה וההפעלה ועד לא מזמן הכל פעל כהלכה. אבל כעת, עוצמת הקול לא ניתנת– אלא רק בקושי– לכוונון. השאלה היא אם התקלה הזאת נובעת הממיר או שזו תקלה של מערכת השמע של הטלוויזיה. מה לעשות?


בדוק אם אפשר לכוון את עצמת הקול באמצעות הלחצנים בממיר עצמו. אם הצלחת - הבעיה בשלט עצמו ויש להחליפו
כמו כן - בדוק את כיוון עצמת הקול בטלוויזיה - ידנית במקלט עצמו או בשלט על מנת לשלול בעיה דומה
אם למרות הכל התקלה קיימת ייתכן שהבעיה בממיר - פנה לתחנת שירות של היבואן


701
4.8.2012
אני מתגורר בהרצליה בבית משותף בקומה השניה. רכשתי אתמול ממיר innova וכשהתקנתי אותו הוא לא מאתר ערוצים בסריקה (חיברתי את האנטנה המגיעה עם המכשיר ומיקמתי אותה קרוב ככל האפשר לחלון) מה ניתן לעשות? תודה מתן


יש בעיות קליטה בהרצליה : אם אתה יכול, ההמלצה היא התקנה של אנטנה חיצונית רגילה מהסוג הישן שעדיין נמצא על גגות בתים רבים. חפש אנטנה או מתקין במדריכים כמו דפי בהב או ברשת. ההתקנה קלה גם באופן עצמאי.שאלות ותשובות נוספות בעמודים הבאים.


הבהרה : התשובות במדור זה מבטאות אך ורק את דעתו האישית של מומחה האתר .
האתר אובייקטיבי
ואינו ממומן על ידי חברות
או גופים מסחריים.
איזכור שמות מסחריים הוא מנסיון של מומחה האתר שלא למטרות רווח ובגדר המלצה אישית בלבד.
===============
איבדתם את הוראות ההפעלה של הממיר ?
נסו כאן

אודות האתר
יצירת קשר
about this site
contact us
תנאי השימוש באתר